NaslovnaSport

Streljaštvo: Vojvođanski talenti sezonu otvorili u Pančevu

Nova sezona Lige Vojvodine za mlađe kategorije počela je prvim kolom u Pančevu. Najviše zlatnih medalja u prvom kolu osvojili su domaćini, strelci SD „Pančevo 1813“, koji su ostvarili šest pobeda, od toga pet u takmičenjima pištoljem.

U nadmetanjima puškom, sa četiri zlata najuspešniji su bili mladi takmičari „Mladosti“ iz Inđije. Sem Inđijaca i Pančevaca, prva mesta osvajali su i strelci Uljme, družine „Živko Relić Zuc“ (Sremska Mitrovica), Jedinstva (Stara Pazova), zrenjaninskog Bečkereka, Kikinde i Novog Sada 1790.

U pionirskoj i mlađe-juniorskoj kategoriji proglašavani su i pojedinačni i ekipni pobednici, a u kadetskom uzrastu nije bilo timskih nadmetanja.

Puška

Pioniri, ekipno: 1. Mladost 521, 2. Pančevo 492, 3. Uljma 386… Pojedinačno: 1. Borivoj Spasić (Mladost) 177, 2. Mihajlo Adamović (Jedinstvo) 175, 3. Aleksa Ćalić (Mladost) 173…
Pionirke, ekipno: 1. Jedinstvo 510, 2. Novi Sad 472, 3. Vrbas 442… Pojedinačno: 1. Una Bjekić (Bečkerek 1825) 179, 2. Teodora Hakač (Jedinstvo) 176, 3. Iva Rakonjac (Pančevo 1813) 173…
Kadetkinje: 1. Lana Džonić (Mladost) 389, 2. Teodora Kondić 385, 3. Iva Rakonjac 383 (obe Pančevo 1813)…
Mlađe juniorke, ekipno: 1. Novi Sad 1.114, 2. Mladost 1.105, 3. Jedinstvo 1.075… Pojedinačno: 1. Aleksandra Havran (Jedinstvo) 389, 2. Lana Džonić (Mladost) 389, 3. Teodora Kondić (Pančevo 1813) 385…
Kadeti: 1. Dimitrije Stefanović (Kikinda) 578, 2. Marko Grujčić (Mladost) 557, 3. Davor Mrđen („Živko Relić Zuc“) 554…
Mlađi juniori, ekipno: 1. Mladost 1.612, 2. Pančevo 1.469. Pojedinačno: 1. Aleksa Rakonjac (Pančevo 1813) 591, 2. Dimitrije Stefanović (Kikinda) 578, 3. Strahinja Bojić (Mladost) 574…

 

 

Pištolj

Pioniri, ekipno: 1. Pančevo 447, 2. Uljma 438, 3. Odbrana 183. Pojedinačno: 1. Marko Ninković (Pančevo 1813) 165, 2. Jovan Rudnjanin (Uljma) 160, 3. Ognjen Bunčić (Pančevo) 150…
Pionirke, ekipno: 1. Uljma 475, 2. Pančevo 324, 3. Odbrana 197. Pojedinačno: 1. Miona Matović 170, 2. Jelena Jovanović 158, 3. Miljana Bućkoš 147 (sve tri Uljma)…

Kadeti: 1. Marko Ninković (Pančevo 1813) 521, 2. Petar Panić (Uljma) 461, 3. Ognjen Bunčić (Pančevo) 453…
Kadetkinje: 1. Nina Milovanović („Živko Relić Zuc“) 345, 2. Miona Matović 343, 3. Jelena Jovanović 336 (obe Uljma)…

 

 

Mlađi juniori, ekipno: 1. Pančevo 1813 1.591, 2. Uljma 1.305. Pojedinačno: 1. Velimir Ninković 538, 2. Stefan Kešišjan 532, 3. Marko Ninković 521 (svi Pančevo 1813)…

Mlađe juniorke, ekipno: 1. Uljma 1.014, 2. Novi Sad 1.000, 3. Pančevo 449. Pojedinačno: 1. Aleksandra Kalak („Živko Relić Zuc“) 354, 2. Hristina Plavšić (Novi Sad 1790) 347, 3. Nina Milovanović („Živko Relić Zuc“) 345…

Izvor: Streljački savez Srbije