NaslovnaSport

Osam medalja za triatlonce Tamiša na takmičenju u Beogradu

Triatlon klub Tamiš iz Pančeva učestvovao je sa 27 takmičara svih kategorija u trci Prvenstva Srbije u sprint duatlonu održanom 27. aprila na Beogradskom sajmu.

U Pančevo se njih osmoro vratilo sa medaljama od kojih su dve medalje prvaka države.

Najsjajnija odličja osvojili su Anja Davidović – prvakinja države kod starijih juniorki i Luka Gligorić – prvak države kod starijih kadeta.

Srebrne medalje su osvojili: Nikola Galović stariji kadeti; Dušan Zarić mlađi kadeti; Marjan Lukić takmičari stariji od 40 godina.

Bronze su osvojili: Milica Zarić starije pionirke; Aleksa Kežić mlađi kadeti i Igor Sokolovski takmičari stariji od 40 godina.

Trka je održana u teškim uslovima za takmičenje zbog jake kiše i vetra koji su pravili probleme pogotovo na biciklističkom segmentu pa je bilo dosta padova i kvarova.

Sprint duatlon je disciplina triatlona koja se sastoji od 5km trčanja, 20km vožnje bicikla – 2,5 km trčanja.

Organizatori trke su bili Triatlon Savez Beograda i Srpska Triatlonska Unija.

Sezona će biti nastavljena 26. maja trkom Prvenstva države u sprint triatlonu (0,75km plivanja – 29km bajka – 5km trčanja ) koja će biti održana na Adi Ciganliji.