NaslovnaSport

Triatlon: šest medalja za sportiste iz Pančeva

Članovi Triatlon kluba Tamiš iz Pančeva, njih 22, nastupili su u nedelju, 18. avgusta u Somboru na još jednoj od trka koje se boduju za takmičenje STU kupa.

Marjan Lukić

Na trci, koja je zbog učešća takmičara iz Mađarske, Rumunije i Hrvatske imala međunarodni karakter, takmičari TK Tamiš su se u Pančevo vratili sa šest osvojenih medalja.

Triatlonci su savladavali distance sprint triatlona 0,75km plivanja – 20km bajka – 5km trčanja.

Zlato su osvojili Dušan Zarić u konkurenciji mlađih kadeta i Marjan Lukić u kategoriji takmičara AG3 41-45 godina starosti.

Srebrnu medalju osvojio je Aleksa Kežić kod mlađih kadeta dok su bronze osvojili Petar Savić kod pionira i Jovana Novakov kod pionirki.

Najznačajniji plasman je treće mesto u apsolutnoj konkurenciji muškaraca i bronza za Marjana Lukića.

Takmičare Triatlon kluba Tamiš iz Pančeva već ovog vikenda, 25. avgusta, očekuje izuzetno važno i jako takmičenje, trka Prvenstva Srbije u super sprint triatlonu (0,3km plivanja – 8km bajka – 2km trčanja) koja će se održati na reci Savi u Sremskoj Mitrovici.